Medi Foundation

Bağımlılıklarla Mücadele Derneği

Hedefimiz, net bilimsel veriler ve gelişmelerden yola çıkarak, çağımıza uygun tedavi metotları, sanat ve spor gibi nosyonlarla zenginleştirilecek olan yeni mücadele yöntemleri geliştirmek ve toplumsal iyileşmeyi hızlandırmaktır.

KKTC’de bağımlılıklarla

ilgili istatistikler

Bağımlılığın davranışsal, sosyal, biyolojik ve genetik nedenleri vardır; ancak hiçbir neden bağımlılığı tek başına açıklamaya yeterli değildir. Madde kullanımının bağımlılığa dönüşmesinde birçok etken olmasına rağmen, temelde biyolojik bir süreçtir. Kişinin ruhsal özellikleri, genetik yatkınlık, çevresel faktörler, maddeye ulaşılabilirlik, aile yapısı, toplumsal çevre ve kültürel özellikler kişinin madde kullanmaya başlaması ve bağımlılığa dönüşmesinde en önemli etkenlerdir.

Bağımlılık gelişme riski kullanılan madde cinsine, maddenin saflığına, kullanılan kişinin fiziksel ve ruhsal yapısına göre değişiklikler göstermektedir.

Bağımlılığın başlamasıyla birlikte kısır bir döngüye girilir ve tek çare hastalığın tedavi edilmesidir.

Projelerimiz

Projelerimizi beğendiniz mi? Daha fazlasını keşfedin.

Galeri

İletişim

Kıbrıs, Türkiye veya dünyanın herhangi bir yerindeyseniz, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Güvenliğiniz için iletişim bilgileriniz veya sizinle ilgili diğer bilgiler tarafımızdan gizli tutulacaktır. Bize e-posta, telefon veya randevu ile ulaşabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz:

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gazimağusa,
48 Bahriyeli sokak, 1. kat, Karakol.

Email: info@medifoundation.com
Tel: +90 542 885 2121