Hakkımızda

Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Kuzey Kıbrıs Gazimağusa’da, insan yaşamının kalitesini düşüren her tür zararlı bağımlılıkla ilgili farkındalık oluşturmak ve söz konusu bağımlılıkların hem bireyler hem de toplum üzerindeki negatif etkilerini araştırıp türlerine özel çözümler geliştirmeyi hedefleyen gönüllüler hareketidir.

Hedefimiz, net bilimsel veriler ve gelişmelerden yola çıkarak yeni mücadele yöntemleri geliştirmek ve toplumsal iyileşmeyi hızlandırmaktır.

Misyonumuz

İnsan bedeni ve ruhunu negatif yönde etkileyen her tür zararlı bağımlılığı bireyler vedolayısıyla toplum nezdinde minimale indirmek için yola çıkmak, iyiyle kötü arasındakisavaşta iyinin yanında yer almak anlamındadır. Bu itibarla; kötüyle, iyilere yakışır birgüzellikte mücadele etmenin de insana en çok yakışan, en ilkeli duruş olduğukanaatindeyiz. Kötülüğü tasvir etmek yerine iyiliği parlatmak, karanlıktan şikâyetetmeden bulabildiğimiz kadar mum yakmak niyetindeyiz.

Vizyonumuz

Zararlı bağımlılıklardan kurtulma konusunda hali hazırda kullanılan tüm etkili mücadeleve tedavi yöntemleriyle birlikte son yıllarda sosyal bir yara haline gelen, yasa dışı madde bağımlılıklarıyla ilgilien büyük sorunlardan biri olan toplum baskısı meselesiyle ilgili başlattığımız sosyolojik araştırmaların da yakın bir gelecekte ‘öncü çalışmalar’ olarak anılacakları inancındayız.